המיוחדים | Special Moments

צעיף לגבר

אל דאגה. בלוג זה לא משתנה לפתע לבלוג סריגה (ואותה חד פעמיות מתייחסת גם לפיצול הפוסט-לשפה). אני רק כל כך שמחה מאיך שזה יצא, במיוחד אחרי כל כמה שזה 'עלה'…

(מההתלבטות הקשה – מה לסרוג? היות ופעם בשנה אני סורגת משהו קטן למישהו, לגמרי במקרה מהמגדר הזכרי, שאין לי מושג מראש מה יאהב ואיך יגיב;
דרך – האם רק אצלי מסרגות מס' 5.5 כל הזמן נשברות? איכשהו אני תמיד נשארת עם מסרגה וחצי. מכאן החיפוש, ההליכה הכרוכה, הטעות – מסרגות מס' 6 אינן אותו דבר כמסרגות 5.5! ההליכה הנוספת, הארוכה יותר, ואנחת הרווחה, כאשר בין כל המבחר נחבאו גם אלו שהצטרכתי;
ועד – אופס! פתאום נגמר הצמר.
כי לא חשבתי 'צעיף' אלא 'כובע', עד שאימא שלי זרקה מילה אל חלל האוויר, וכמובן – רק לאחר שכבר קניתי את הצמר. כך שעוד הליכה ארוכה נכרכה, אבל זה לא ממש נורא. כאשר מצב הרוח ומזג האוויר מתלכדים, אני דווקא אוהבת ללכת. במיוחד אם באחת הדרכים נתקלתי בשלט סוראליסטי ובדרך אחרת נתקלתי בעץ פנטסטי, מה שהניב עוד שני פוסטים.
אבל… איפה הייתי? אה, כן…)

כפי שכבר ציינתי – אני כל כך מאושרת מהתוצאה (במיוחד לאחר כל הטרטורים, בנוסף לכל העבודה) עד שלא יכולתי שלא להעלות לפה. ועל ההמשך מי שלא סורג מוזמן לדלג ולהיקראות בפוסט הבא.

ולמי שסורג/ת: לכאורה – אין דוגמה פשוטה מזו, ואני די מופתעת שלא נתקלתי בה עד כה.
עם מספר עיניים המתחלק ב-6, בתוספת של עוד 3 (למען הסימטריה), סורגים 3 עיניים ימין, 3 עיניים שמאל, בשורות חופפות, כמו כל פטנט של 3X3, למשך 5 שורות.
(הסתייגויות – בהמשך).
בשורה 6 (או מה שמהווה את השורה הראשונה של החמשה הבאה) הופכים ימין לשמאל ושמאל לימין. כלומר – אם אֵת השורה הראשונה התחלנו בימין, השורה החמישית תתחיל בימין גם כן. אזי מתחילים את השישית בימין (!), למרות שהעיניים מסודרות להתחיל בשמאל.
וממשיכים לסרוג את 4 השורות הבאות בחפיפה לשישית (והראשונה של החמשה השנייה) כמו כל פטנט של 3X3.
בשורה 11, כמו 6, שוב הופכים שמאל לימין.

ובקיצור – כל חמש שורות נסרגות חופפות כפטנט של 3X3, כשבכל שורה ראשונה של החמשה הבאה – הופכים את הכיוון.

וכך ממשיכים עד הסוף ונוצרות מעין משבצות, שלא מתעגלות כמו בסריגת גרב ולא מתכווצות כמו בסריגת פטנט וגם נראות בדיוק אותו דבר מלפנים כמו מאחור (כך שאין לזה חזית וגב לדאוג לגביהם בשימוש).

(הסתייגויות:
הראשונה – הכל, כמובן, תלוי בעובי הצמר/המסרגה. כדי להגיע למשבצות ריבועיות יחסית, להבדיל ממלבניות, אם לרוחב ואם לגובה, יש לנסות דוגמית עם הצמר הנבחר ופשוט לראות איך זה יוצא. אולי צריך יותר או פחות שורות, אולי יותר או פחות עיניים. מה שישפיע על העלאתן.
השנייה – הזהרה: לא כל צמר מתאים לדוגמה הזו.
והשלישית – ברור שזה לא בהכרח צעיף לגבר דווקא. אלמלא ייעדתי אותו למישהו אחר, הייתי כורכת אותו סביב עצמי בשמחה, במיוחד בחורף הזה, עם רגעיו הקרים [נו, לא ברגע זה במיוחד], שנחת עלינו השנה. אבל את השילוב הזה שבין הדוגמה לצבע, כך נדמה לי, אף אחד לא יידחה מעליו, בקבלו אותו כמתנה. כולל הגבר הממוצע).

L

2 תגובות בנושא “צעיף לגבר

I'd love to read you :-) For English, right click on the comment field bellow. You'd get a popup, including "writing direction". Hover over it and you’ll get options to change text justification. Choose the Left to Right

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.